Бизнес-аналитик В It: Кто Он, Что Делает И Как Им Стать

Часто, необхідною умовою тим, хто мріє про таку роботу, є науковий ступінь, тобто ступінь у галузі інформатики та економіки. Також потрібне гарне знання англійської мови, відповідальність та працелюбність. На цьому занятті ми обговормо, як працювати з даними, для чого бізнес аналітику аналіз даних.

Отримуючи лише ідеї та побажання від спонсорів і бізнес лідерів, аналізує та перетворює їх на вимоги, що потім будуть використані командою розробників. Також він може обговорювати з Project-менеджерами, UI/UX-дизайнерами та програмістами обмеження і можливості продукту, його зовнішній вигляд і користувацький інтерфейс. Брати участь у проєктуванні, тестуванні та описі функціональності. Бізнес-аналітика допомагає визначити, якими мають бути процеси або продукти і як досягти цілей найкращим чином.

Інша сторона роботи — це формування вимог для команди розробки чи впровадження. Тут основна мета — донести програмістам та тестувальникам, що саме очікується від програмного продукту та як він має працювати у конкретних ситуаціях. Бізнес-аналітики також можуть допомагати з переходом на нові системи або процеси, навчати користувачів та забезпечувати комунікацію з ними. Бізнес-аналітики вивчають бізнес-процеси клієнтів, визначають їхні вимоги, передають інформацію команді розробки та пропонують можливі рішення. IT-аналітик повинен очікувати, що характер його роботи сильно відрізнятиметься.

Бізнес

Цілком можливо працювати бізнес-аналітиком без сильної англійської мови. Наприклад, спеціалізуючись на роботі в конкретній компанії, Business Analyst вакансії не виходячи за рамки локальних проєктів. Але працювати на перспективу, будувати успішну кар’єру без гарної англійської складно.

Щодо мінусів, то назву адаптацію на проєкті з уже сформованою командою. Це вимагає надзвичайно багато ресурсів, особливо якщо це новий домен. Знайти спільну мову з замовником, налаштувати взаємодію з командою, і найскладніше — швидко розібратися у системі. На аутсорсі процесів, до яких долучається вендор (виконавець послуг), менше, вони стабільніші, але ставлення до якості суворіше. Маркетинг, продажі, підтримка клієнтів тощо на стороні замовника, але між вами є юридичний договір, що все одно знімає велетенську купу обовʼязків і відповідальності за ухвалення рішень з ВА. Те, що процесів в аутсорсі менше і вони стабільніші, дає аналітику можливість їх «полірувати» й доводити до високого рівня.

Крім того, намагайтеся виконувати якомога більше завдань, які мав би виконувати аналітик. В IT-сфері професійні навички (hard skills) враховуються для прийняття на роботу нарівні із загальними компетенціями (soft skills). Щоб працювати в IT-сфері, не обов’язково бути тестувальником, програмістом або Frontend-розробником. Бізнеси щодня працюють із великими масивами даних щодо продажів, транзакцій, поведінки клієнтів.

Що Робить Бізнес-аналітик?

Найбільші шанси на працевлаштування мають люди, які отримали диплом у таких галузях, як телекомунікації та комп’ютерні науки. Багато роботодавців цінують кандидатів, які можуть похвалитися дипломом про вищу освіту у галузі бізнес-аналітики чи процесів впровадження IT. Тому аналітик має бути комунікабельною людиною, яка вміє слухати і говорити, відкритою для змін та пропозицій. Здатність аналітично і логічно мислити та вирішувати проблеми також має велике значення.

що робить Business Analyst

Але практика показує, що вивчити мову швидко дуже складно. А без англійської не вийде спілкуватися з замовником. Крім того, важливо мати хороше listening comprehension.

Як Відбувається Навчання Бізнес-аналізу В Epam?

Бізнес-аналітик повинен володіти аналітичним складом розуму, критично мислити, мати ефективні комунікативні навички, бути скрупульозним, уміти слухати й доносити інформацію зрозумілою мовою. Він завжди шукає золоту середину між «хотілками» клієнтів і витратами ресурсів своєї бізнес-команди. Протягом усього курсу за вами закріплений ментор та куратор, які перевіряють ваші домашні завдання, дають зворотній зв’язок та відповідають на запитання. Вміння програмувати — необов’язкова навичка для бізнес-аналітика. Втім, розуміти, як створюються програми, хоча б у загальних рисах, потрібно.

Адже девелопери не завжди матимуть час вам з цим допомогти, а якщо ви розбиратиметеся в питанні, то отримаєте від них додаткові бали поваги. Я також працювала в EPAM і трохи займалася менторством в тій компанії. Так от її відмінність від ELEKS у тому, що вони проводять іспити вже на рівень Senior. Але EPAM, на відміну від Eleks, майже ніколи не бере Trainee й дуже рідко бере Junior. Там акцент на наборі спеціалістів рівня Middle та Senior.

Заходи Та Зустрічі

Бізнес-аналітика – це одночасно і опора, і точка зростання компанії. З її допомогою можна створити крутий софт, знайти нові ринки та ніші або пережити кризу. Бізнес-аналітика підсвічує проблеми та підказує, як їх краще вирішити, ґрунтуючись на цифрах і фактичних даних. Бізнес-аналітик бачить проблему, знаходить її причини й пропонує оптимальне рішення, яке принесе вимірний результат у встановлені терміни. Наприклад, витрати знизяться на 20% або середній час доставки зменшиться на якусь кількість хвилин через 2 місяці після впровадження таких-то змін. Першим дзвіночком, що без BA не обійтися, можна вважати занадто поверхневі вимоги від замовника (як у прикладі вище).

що робить Business Analyst

З бізнесу в BA виростають менеджери, економісти і навіть спеціалісти з команди підтримки, оскільки вони розбираються у болях і потребах клієнта. Не у всіх компаніях виділені окремі люди на обидві ролі, а з вимогами працювати потрібно в будь-якому випадку. Однак, у середніх і великих проєктах і у бізнес-аналітика, й у PM-а роботи вистачає на цілий день (ще https://wizardsdev.com/ й з овертаймами). Наповненість робочих днів бізнес-аналітика залежить від команди, процесів, етапу проєкту, кількості замовників. Попри це BA дотримуються певного планування та, якщо це можливо, структурують робочий день. Найперше, чого очікують від BA, — високий рівень розмовної англійської, знання бізнес-аналізу та вміння спілкуватися з клієнтами.

Повністю освоїти професію бізнес-аналітика ви можете на нашому курсі Бізнес-аналітик в IT. Усі експерти галузі прогнозують, що роль професії продовжуватиме зростати найближчими роками. Це разом зі зростаючим прогресом сучасних технологій та їх впровадженням навіть у невеликих компаніях. Попит на IT-аналітиків не зменшиться, а скоріше навпаки.

З таким підходом пов’язано більшість успішних джоб-оферів, про які я знаю. У класичному розумінні основне завдання бізнес-аналітика — зрозуміти потребу клієнта та створити з неї вимоги для тих, хто займатиметься імплементацією. Бізнес-аналіз — це практика уможливлення змін в контексті компанії, шляхом визначення потреб та рекомендації рішень, які приносять цінність зацікавленим сторонам. Завдання аналітика полягає в тому, щоб бути провідником таких змін. Сьогодні бізнес-аналіз – це процес виокремлення і формулювання бізнес-потреб клієнтів та забезпечення відповідності кінцевих продуктів зазначеним вимогам.

  • Бізнес-аналітика IT іноді називають посередником, основне завдання якого — спілкуватися як із бізнес-замовниками, так і з розробниками та створювати нитку порозуміння між ними.
  • Це завжди можливість провести цікаву та продуктивну дискусію, почути інші погляди чи дізнатися про досвід інших людей.
  • Також важливо знати, які особливості роботи є на конкретному робочому місці.
  • Хто такий бізнес-аналітик — черговий прошарок менеджменту або кращий друг розробника?
  • Те, що процесів в аутсорсі менше і вони стабільніші, дає аналітику можливість їх «полірувати» й доводити до високого рівня.

Сьогодні докладно розповімо про цей чудовий інструмент. Коли з головою поринаєш у свої завдання, часом, не знаєш, що кожного дня робить колега за столом праворуч. Щоб виправити цю ситуацію, будемо розбиратися з професіями в IT. Із девелоперами і тестувальниками зрозуміло, вони продукт створюють. PM — спірний персонаж, але є майже в кожній команді, так що з якими питаннями до нього йти, всі вже розібралися. Деталей своїх проєктів бізнес-аналітики не розповідають, посилаючись на NDA (угоду про нерозголошення).

що робить Business Analyst

Курси складалися з лекцій (3 місяці) і практичних тренінгів. Ще місяць ми працювали над проєктом у невеликій команді під менторством. Вже на етапі перших виконаних завдань на проєкті мене запросили на співбесіду, хоча це мало статися після його захисту. Наскільки я знаю, офер отримала більша частина кандидатів, що проходили курс разом зі мною.

Cette entrée a été publiée dans IT Вакансії. Vous pouvez la mettre en favoris avec ce permalien.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Vous pouvez utiliser ces balises et attributs HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>